NP 2014

Noční přechod z 21.2. na 22.2.2014!

 

Letošní NP začal ve čtvrtek 20.února 2014.   Z Karlových Varů přijeli do České Bělé Zdenda a Jarda a to ve 12:30. Naložili jsme sud a nějaké věci a za chvíli jsme vyrazili na Strž! Teplota byla těsně nad nulou, sníh žádný, je trošky ve škarpách a ve stínu lesa! Opravdu „pravé únorové počasí“! Strž byla zamrzlá tenkou vrstvou ledu a v pátek na ledě stepovalo 5 racků!

 

Přijeli jsme na chatu (kvůli cestě jsme šli s Jardou od skládky dřeva pěšky), já šel pro vodu, kluci zatopili. Pili jsme rum a pívo z petek (sud byl v kůlničce připravený na páteční příjezd dalších chlapáků), probírali jsme všechno možný. Se Zdendou jsme se dva roky neviděli a s Jardou jsem se viděl poprvé!

 

Pátek ubíhal jako voda. A byl čas k odchodu na autobusy. Nejdřív odjel autobusem na Žďár nad Sázavou Ríša s Kájou. Vašek přijel od Brna a tak čekal v nádražní hospodě ve Žďáře.

Zdenda, Jarda a já jsme jeli na druhou stranu – směr Svratka. Vystoupili jsme v Chlumětíně, dali jsme čaj s rumem s termosek a razili jsme v drobném dešti se sněhem na Herálec, kde čekal v hospodě Marek. Marek přivezl 9 litrů píva z Křinického pivovaru na ochutnávku! A tak už jsme cestou do Světnova koštovali!

 Světlý ležák Falkenštejn 11°

 Řezaný ležák Falkenštějn 12°

 Tmavý speciál Falkenštejn 14°

 Medový speciál Falkenštejn 13°

V Herálci jsme dali dvě píva a mazali jsme na Cikháj, kapuce naražený do čela, protože stále pršelo se sněhem!

Do Cihkáje jsme přišli ve 22:00 do hospody pod Tisůvkou a zrovna zavírali, natočili nám ovšem ještě každému jedno pívo a hurá na Světnov!

Cesta i v té slotě ubíhala s občasnými čaji s rumem.

 

Ve Světnově byla v hospodě ještě účast a tak jsme dostali bez problémů pívo. Chvíli jsme poseděli a pak jsme se Zdendou a s Jardou vyrazili na chatu. Marek měl ještě chuť na pívo a čekal na Ríšu, který měl dorazit z druhé strany od chaty. Ríšu jsme potkali za potokem a tak jsme se jen pozdravili a už jsme se těšili do suché chaty! Tam jsme dorazili v 01:20.

 

V sobotu jsem vstával v 07:30 a topil jsem, teda během noci (v 04:00) už jsem taky přiložil do kamen, aby tam bylo vlažněji. Postupně, až do desáté hodiny, vstávali ostatní chlapáci, kteří se zúčastnili NP 2014 – Zdenda s Jardou, Kája, Vašek, Marek a Ríša (spal venku ve stanu).

Ríša se opět koupal ve Strži, jen neměl tolik práce s rozbíjením ledu, protože to byl jen slabý ledíček!

 

Na chatu dorazil Petr a později Luděk, aby s námi pobyli alespoň jednu noc. Takže nás bylo celkem 9 a chatička praskala ve švech!

Letos se hrálo jen pár písniček, všichni byli nadupaní tím, co zažili během roku a tak se hlavně kecalo jeden přes druhého, pila se padesátka 12°Rebela, rumu už moc ne! Jó a stále jsme koštovali Markovy speciály z Křinického pivovaru.

 

V sobotu jsme nadělali ještě nějaké dřevo. Přitáhli jsme od 2.potoka silné borovicové větve z probírky a potom kluci skátili břízy a zlomenou olši.

 

Čas je šílenej běžec a tak tu najednou bylo nedělní ráno. Nejdřív odešli k autu do vesnice Zdenda s Jardou, měli před sebou cestu do K.Varů. Postupně odcházeli Kája s Luďkem, Vašek s Ríšou, Marek a Petr. Předtím kluci zhruba uklidili chatu.

 

Když všichni odešli, zůstal jsem na chatě sám jen s mokrým hadrem (na hlavě – cha!) na podlahu a snažil jsem se vyladit zablácené schody atd. Moc se mi to nepodařilo, protože v pondělí v 10:30 přijela Růženka a ještě 2,5 hodiny po nás uklízela!

 

To byl 31.ročník Nočních přechodů!

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Karlův blog, Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.