Noční přechod 2011

NP 2011

Noční přechod 14.1.2011

Ve čtvrtek 13.1. jsme se Zdendou vyjeli v 15:30 směr Strž. Na chatu jsme došli v 16:30, bylo kolem nuly. Cesta byla zavátá a tak jsme auto zaparkovali před jednou z posledních chat.

Na chatu jsme s sebou nesli jen ruksaky. Po příchodu jsme hned zatopili, já skočil pro vodu do studánky, oheň v okýnku kamen plápolal, vypili jsme pár rumů a záložní lahváče ze sklípku. Na chatě začalo být příjemně, tak jsme klábosili a čekali, kdy se ozvou Ríša s Vaškem, kteří vezli sud 12°Rebela.

Najednou se ozvali, že zaparkovali auto na konci vesnice vedle Zdendova a mají hroznou žízeň, tak mazali do hospody. Takže jsem popadl boby na 25kg brambor (který byl stále v autě) a vyrazili jsme do světnovské hospody.

Hospoda byla ve výčepu zaplněna. Vypili jsme nějaké pivo a ve 22:00 jsme se Zdendou vyrazili na chatu. (Ríša s Vaškem skončili až ve 23:00!)

U auta jsme připoutali k bobům 25kg pytel brambor a jelo se, byly +2°C, obleva jako hrom! Potůček se trochu naplnil a já ho proběhl s pytlem brambor na bobech, takže jsem potom brambory sušil u kamen!

Ríša s Vaškem dotáhli na sudosáňkách (speciální sáně z lyží, upravené na připoutání sudu) 50-ku sud.

Při lahváčích a rumu jsme šli pomalu spát.

V pátek ráno šli kluci nakoupit jídlo a my se Zdendou zůstali na chatě.

V 16:30 jsme vyrazili do Polničky (5km). Tam už seděli hodinu na pívě pražáci Lojza, Standa, Ondra a Láďa z Českých Velenic. Venku jsme u auta potkali Luďka s Kájou, kteří taky přijeli od Prahy (Luďěk jel přímo z práce a tak se vedle auta musel převlíknout!).

Standu a Láďu jsme viděli po sto letech a ani Ondra s Lojzou s námi nějak poslední roky nejezdili – takže velké setkání! Měli jsme hodinku do odjezdu autobusu.

V 18:30 jsme vyjížděli na Malou Losenici.

Ve Vepřové nám žízniví pražáci vystoupili z autobusu bez varování – Standa chvíli váhal, ale pak taky vystoupil a my popojeli další 3km. V M.L. na zastávce jsme dali z termosek čaj s rumem, nafotili jsme se v zastávce a pomalu jsme šlapali zpátky na Vepřovou (Kája, Luděk, Zdenda, Ríša, Vašek a já).

Začalo se nám to líbit – tma, chlad kolem nuly, pohoda po roce, NP 2011 začínal! Pak někdo přišel s nápadem, že ve Vepřové nebudeme zastavovat, když s námi kamarádi takhle „vypekli“ a vezmeme to jedním vrzem až na Račín!

Luďkovi se to teda vůbec nelíbilo, protože mu šustil jazyk, tak jsme ho museli kolem vepřovské hospody trochu přidržovat!

Na Račín jsme dorazili nějak po 21.h. Zrovna tam měli hasiči sraz. Číšnice nám udělala řádnou česnečku s vejcem a opečeným chlebem a pak už to byla Velká pohoda. Zavolali jsme kamarádům do Vepřovské hospody, že na ně čekáme… Když přišli, bylo to, jako bychom se viděli ten den poprvé.

Po nějaké době přišla jedna z mladých hasiček za Ondrou a Láďou, zda-li by něco nezahráli. Padlo tam jméno Standy, jako jejich managera, který musí rozhodnout! A pak kluci spustili jako o život!

Většina lidí začala tancovat včetně hostinského a číšnice. Celou noc uhráli sami Láďa s Ondrou. Luděk zahrál pár písniček a stejně tak já, ale to byly okrajovky.

Chvílema si místní mladé hasičky přisedávaly k Ondrovi s Láďou a zbožně hltaly jejich zpěv i zjev. Jedna z nich celý večer vykřikovala „Manager, manager“ (přesně tak, jak napsáno – GER).

Hostinskej byl skvělej, říkal, že zavře, až přestaneme hrát!

Skončili jsme po 02:00h.

Potom už nás čekala cesta na chatu (celková délka NP 2011 byla jen 18km, z toho 2km polními a lesními cestami).

Na chatu jsme došli v 03:45, načnul se sud, trošku jsme ochutnali a šlo se spát, nahoře bylo 7 lidí, dole spal Lojza, Zdenda a já..

Sobota byla ve znamení probouzení se, řádné snídaně, kácení smrku, pořezání a naštípání. Potom už se hrálo a zpívalo do nedělního rána.

V sobotu odjeli Kája s Luďkem. Kája v neděli odjížděl na služební cestu do Belgie a Luděk se potřeboval učit na zkoušky.

Nesmím zapomenout na ledové koupele Ríši a Vaška v zamrzlé Strži (v díře v ledu).

Po nedělní snídani začali kluci postupně odcházet k autům do vesnice. Já šel v 10h. naproti Růžence. Cestou od autobusu jsme se ještě krátce pozdravili s pražáky, kteří už vyráželi autem. Na chatě byli Zdenda, Vašek a Ríša, kteří za chvíli též odešli k autům.

No a Růženka začala uklízet, ikdyž se kluci s úklidem snažili, seč jim síly stačily!

S Růženkou nám začala týdenní dovolená!

NP 2011 se zúčastnili páprdové Standa, Lojza, Zdenda a já, no a mladá krev Ondra, Láďa, Vašek, Ríša, Kája, Luděk, celkém 10 chlapáků!

Těšíme se na NP 2012 a věříme, že se zase všichni sejdeme!

k.

Příspěvek byl publikován v rubrice Karlův blog, Přihodilo se. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.