GLENN HUGHES / UK host: TAKNATUDU /CZ 19.05.08, 20:00 Retro Music Hall

V roce 2000 jsem Pavlovi Maršíkovi otextoval 6 písní a od té doby jsme v kontaktu.

A tady je pozvánka na jejich koncert.

Živoucí hard rocková legenda Glenn Hughes (ex Deep Purple, ex Black Sabbath, ex Trapeze) přijede 19. května se svým novým albem do pražského klubu Retro Music Hall.
Jeden z nejuznávanějších rockových zpěváků současnosti a dnes již rocková legenda Glenn Hughes si právem vysloužil přezdívku „Hlas Rocku".
Normálně, když nahrávám svoje skladby, nepřehrávám si je pořád dokola, ale tohle album je opravdu nakažlivé….prostě ho nemůžu přestat hrát." vypráví o novém albu First Underground Nuclear Kitchen Glenn Hughes.
Jako host se na koncertě představí skupina TAKNATUDU aneb rocková formace, jejíž gró tvoří excelentní a zkušení hráči.
Zpěvák, baskytarista, autor písní Pavel MARŠÍK. Hudebník Michal PAVLÍK – klávesové nástroje, violoncello, autor písní (patnáctou sezonu je aktivním členem skupiny ČECHOMOR, spolupraoval např. s Janou Kratochvílovou, Lubošem Pospíšilem a 5P, Tangem, Vítkovým kvartetem, Petrem Novákem a George&Beatovens aj.) Kytarista Jiří MILOTA a bicí nástroje Petr EICHLER (RUCHADZE BAND).
Glenn Hughes, také známý jako „The Voice of Rock" (Hlas rocku), je přední britský baskytarista a zpěvák, který v 60. letech působil jako frontman skupiny Finders Keepers a ve funk-rockové kapele Trapeze. V 70. letech (1973 až 1976) byl hlavním zpěvákem a baskytaristou legendární rockové kapely Deep Purple. Angažmá u této hardrockové kapely mu zaručilo statut celosvětově uznávané hvězdy a pevné místo v rockové historii. S Deep Purple natočil tři studiová alba – „Burn", „Stormbringer" a „Come Taste The Band" , která patří k těm nejcennějším v rozsáhlé diskografii této kapely . Podle mnohých fanoušků Deep Purple překonaly tyto nahrávky s hlasem Glenna Hughese i původní alba s frontmanem Ianem Gillanem. Ze všech hitů z tohoto období lze zmínit např. pomalejší baladu „You Keep On Moving" nebo vypalovačku „Burn". Písně z těchto desek dodnes tvoří osu Hughesova koncertního playlistu.
Po rozpadu Deep Purple v roce 1976 Glenn Hughes působil jako hostující muzikant na mnoha albech slavných interpretů rockové branže (Black Sabbath, Gary Moore, Phenomena, The KLF) a v roce 1977 se poprvé vydal na sólovou dráhu s albem „Play Me Out", které díky výbornému ohlasu a velkému úspěchu u fanoušků otevřelo novou slibnou kapitolu Glennovi hudební kariéry. Po „Play Me Out" pak následovalo více jak 20 dalších, převážně zdařilých, sólových desek. Jedním z dalších zásadních momentů v Glennově kariéře byla v 80. letech spolupráce s kapelou Black Sabbath, se kterou natočil další skvělé album „Seventh Star". V devadesátých letech naplno rozjel svoji úspěšnou sólovou dráhu. Vydal několik alb, které se pohybovaly ve vodách funku, soulu a hlavně hard rocku. I v dnešní době nezahálí a aktivně se podílí na mnohých hudebních projektech.
Naposledy Glenn Hughes vystoupil v Praze v Retro Music Hall 17. listopadu roku 2006, kdy představil svůj hudební počin „Music For The Divine". Tentokrát vystoupí ve stejném klubu v rámci First Underground Nuclear Tour.
Do Retro Music Hall se 19.května vrácí představit své zbrusu nové album „First Underground Nuclear Kitchen", které sám Hughes považuje za vyjímečné: „Jsem moc štastný, že můžu oznámit celosvětové vydání mého nového alba First Underground Nuclear Kitchen….Jsem mimořádně pyšný na tyhle písničky. Normálně, když nahrávám svoje skladby, nepřehrávám si je pořád dokola, ale tohle album je opravdu nakažlivé….prostě ho nemůžu přestat hrát." svěřuje se Glenn Hughes. Ať už mu věříte, nebo ne, je velice pravděpodobné, že další pražské vystoupení Glenna Hughese 19.května v Retru bude nakažlivé…
Více informací na www.glennhughes.com , hudební ukázky na http://www.myspace.com/glennhughes . Video ukázku najdete ZDE . Vstupenky k dostání v síti Ticketpro ( www.ticketpro.cz ) a Ticketstream ( www.ticketstream.cz ).Koncert pořádá agentura InnerVisions. Více na www.innervisions.cz .www.retropraha.cz
vstupné: 590,- Kč

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Něco kolem muziky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.